Hakkımızda

Her anını saklamak ve baktıkça o günü hatırlamak istediğiniz fotoğraf kareleri Foto Nezih ile hayat buluyor. Foto Nezih çok yönlü bir fotoğraf stüdyosu olmanın yanı sıra, fonksiyonel bir baskı merkezi olarak da hizmet veriyor.
Foto Nezih, ürün ve tanıtım çekimleri için kullanılan, 250 m2’lik kapalı bir stüdyoya sahiptir. Soyunma odalarından, kulisine kadar düşünülmüş bu mekân konuklarına en iyi imkânları sunarken; onlara konforu da yaşatmaktadır. Profesyonel çekimlere ev sahipliği yapabilecek nitelikteki bu mekân, genişliği ve yüksekliği ile teknik ekipman birleştirildiğinde; en memnun edici sonuçları yakalama fırsatını sağlamaktadır.
Stüdyoyu ziyaret eden konuklara, güvenli, mutlu ve profesyonel bir ortamda en kaliteli hizmeti vererek; onları gülen yüzlerle uğurlamak Foto Nezih’in temel felsefesidir.
NEZİH ATUK
1967 yılında Urla’da açtığı küçük fotoğraf stüdyosunda babasından öğrendiği mesleğine başladı. Otuz sene boyunca filmli makinelerle çektiği fotoğrafları, artık nostaljik sayılabilecek yöntemlerle hazırladı. Nezih ATUK, bir dönemin tanığı oldu. Mutlu ve unutulmaz anları, siyah beyaz anılara dönüştürdü. Ölümsüzleştirdiği kareler, yüzlerce ailenin albüm sayfalarında yerini aldı.
RAHMİ ATUK
Usta, çırak disiplini ile yetişti. Fotoğrafa dair hatırladığı en eski anı, siyah beyaz fotoğraflara kurşun kalemle rötuş yaptığı zamanlardı. Mazisi klasik yöntemlerle fotoğraf çekildiği yıllara dayansa da, fotoğrafçılıkla ilgili gelişmeleri daima titizlikle takip etti. Değişen teknoloji ile beraber sanatını, modern tekniklerle geliştirip çağdaş bir çizgiye taşıdı.
Ona göre, dijital devrim ile beraber fotoğraf sanatı yepyeni bir boyut kazandı. Rahmi ATUK, değişmeyen ve olmazsa olmaz tek şeyin kağıda yansıyan duygu olduğunu bildiği için; stüdyosuna daha da sarıldı. Yeni nesiller için ölümsüz anlar yaratmaya devam ediyor.
SERGEN ATUK
Fotoğrafçılık mesleğinin içine doğdu. Urla’nın anılarının toplandığı stüdyoda, babasının birikimi ile yeteneğine yön verdi. Dedesinden kalan emaneti aynı saygınlıkla yürütme kararı alarak, eğitimine de bu alanda devam etti. Şu anda Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü’nde eğitimini sürdürüyor.